Na svim nasim putovanjima je moguce organizovati ronjenje i to na svim dubinama. U skoro svim nasim putovanjima organizuje se BEZ doplate snorkeling
Snorkeling je pogodan za sve uzraste i sve nivoe pripremljenostu. Upotreom prsluka moguc je cak i za ne plivace ili manje iskusne plivace. To je ustvari ronjenje na povrsini vode koriscenjem peraja, maske, creva za vazduh, a može se koristiti i prsluk za plutanje. Ovakvo ronjenje podrazumeva plivanje na površini sa zaronjenom glavom kako bi se video podvodni svet. Ronioci ne zaranjaju celim telom.
SCUBA je akronim od Self-Contained Underwater Breathing Apparatus, što u suštini znači korišćenje aparata za disanje ispod vode. Ronjenje koje uključuje kanistere za kiseonik je SCUBA ronjenje.
Skin diving je u suštini isto što i snorkeling, samo što ronioci zaranjaju celim telom kada ugledaju nešto što im probudi pažnju i što žele da vide izbliza. Koristi se ista oprema, maska, peraja i crevo.
Free diving je najnoviji trend u ronjenju. Mnogi ljudi ga mešaju sa snorkeling ronjenjem, što je pogrešno. Free diving je takmičarska disciplina. Ronioci koriste tenike da udahnu što više vazduha, istovremeno pokušavajući da utroše što manje kiseonika ispod vode. Rone vertikalno na što veće dubine ili horizontalno što duže vreme. Maske su mnogo manje i više liče na naočare za plivanje. Peraja su duža i ponekad se koristi jedno veliko peraje za obe noge.